Społeczność Drupalowa

Drupalem posługuje się  tysiące użytkowników na całym świecie. Świetna jakość i profesjonalizm sprawia, że wykorzystują go wiodące marki.

Każdego dnia powstają nowe moduły, każdego dnia przygotowywane są poprawki dla poszczególnych modułów, każdego dnia wykrywane są błędy i wszystko to w myśl idei wolnego oprogramowania.

Społeczność Drupala to setki tysięcy osób, które wykorzystują go do swojej codziennej pracy lub hobbystycznie. Dzięki ich pracy powstało już 37 tysięcy modułów i ponad 2 tysiące skórek graficznych. Należy doliczyć do tego także cztery wersje Drupala począwszy od wersji 4 a kończąc na wersji 7, która obecnie jest w dużej mierze wykorzystywana. Wspomnieć należy także, że powstaje już wersja 8 Drupala wprowadzająca bardzo dużo nowości. Wokół samego Drupala powstaje wiele jego rozszerzeń zwanych profilami, które dostosowywane są do istniejących potrzeb, np. Drupal Commerce jako platforma sprzedażowa, czy Open Atrium jako Intranet dla firm. To wszystko tworzą pasjonaci, którzy każdą wolną chwilę poświęcają, by rozwijać poszczególne elementy systemu lub są gotowi pomóc w problemie, który zaistniał w trakcie tworzenia strony internetowej.

Społeczność drupalowa to jedna z najbardziej i najlepiej rozwijających się społeczności technologicznych.