Dlaczego Drupal CMS to najlepszy wybór dla Twojego projektu?

Dlaczego Drupal

Podejmując decyzję o tym, że nadszedł czas na zrobienie strony internetowej, sklepu czy aplikacji, napewno dojdziemy do momentu wyboru technologii w jakiej chcielibyśmy stworzyć nasz projekt. W dzisiejszym wpisie zwracamy uwagę dlaczego warto jest wybrać cms Drupal dla swojego projektu internetowego.

Drupal to darmowy CMS (system zarządzania treścią), który stworzony został po to, by zapewnić:

  • wydajność, kiedy Twoją stronę odwiedza duża liczba użytkowników,
  • ogromne możliwości - za pomocą swojej modułowej struktury możesz, tworzyć najbardziej skomplikowane funkcjonalności, 
  • bezpieczeństwo Drupala, dzięki któremu zminimalizowana będzie możliwość dostępu do strony przez osoby nieuprawnione, a sama strona będzie działać stabilnie,
  • integrację z systemami zewnętrznymi, które pomagają w działaniu Twojego przedsiębiorstwa,
  • skuteczne pozycjonowanie(SEO), aby Twoja strona została zauważona w wynikach wyszukiwania przez potencjalnego klienta.

Wszystko to aby pomóc Ci osiągnąć sukces w interaktywnej rzeczywistości.

Dobrze wyglądająca strona nie wystarczy

W obecnych czasach to nie wygląd strony czy sklepu sprawia, że biznes odnosi sukces. Oczywiście dobry wygląd ma zauważalny wpływ na budowanie marki, zaufania do strony czy też jej dobrego odbioru. Czy nie super byłoby gdyby kupując kawę - sklep wręcz pachniał kawą? Czar strony może jednak prysnąć jeśli  nie jesteśmy w stanie szybko znaleźć danych na stronie, mamy problem z wysłaniem formularza, nie mówiąc już o złożeniu zamówienia. Błędy na stronie odrzucają użytkownika od wykonywania akcji, które są dla nas celem biznesowym, a to już powoduje nasze straty. Wyobraźmy sobie sytuację, że formularz zamówienia nie działa w sklepie, gdy ruszyliśmy z kampanią Adwords, Facebook czy content marketingową. Ludzie na stronę wchodzą, przeglądają produkty, ale zamówień nie ma. Nasuwają się pytania, za drogo jest?, ludzie nie znajdują odpowiednich produktów? NIE  - po prostu nie działa formularz zamówienia. Gdy się o tym dowiemy wpadniemy w furie bo straciliśmy czas, wydaliśmy pieniądze, a także na dzień dobry straciliśmy na wizerunku. Żeby takie sytuacje wyeliminować trzeba korzystać z sprawdzonych rozwiązań takich jak CMS Drupal

SEO + DRUPAL = $

Drupal od samego początku stawiał na strukturę, która będzie przyjazna dla wyszukiwarek. Biorąc pod uwagę, że Drupal jako system cms umożliwia tworzenie różnego rodzaju treści na stronie, a także można wyposażyć go w wiele narzędzi wspomagających pozycjonowanie, to w nasze ręce otrzymujemy narzędzie, które przy prawidłowej optymalizacji seo spowoduje, że nasza strona będzie wysoko w wynikach wyszukiwania. Dobrze stworzona strona na Drupala posiada szereg funkcjonalności, które pokocha każdy pozycjoner jak np.: meta tagi, sitemap_xml, przyjazne url, struktura nagłówków, alty i tytuły w zdjęciach, przekierowania i wiele innych. Należy więc pamiętać, że dobra strona to dobrze zoptymalizowana strona pod seo.

Szybkość ładowania strony

Ważnym czynnikiem podczas tworzenia stron internetowych, jest szybkość ładowania się podstron, co przekłada się na wygodę w poruszaniu się po stronie przez twoich potencjalnych klientów - bo kto chciałby czekać godzinami na załadowanie się strony, którą chcemy odwiedzić? W takim wypadku wyjdziemy i poszukamy informacji gdzieś indziej. Drupal dzięki unikalnej budowie działa sprawnie, nawet przy natężonym ruchu na stronie.

Dodatkowo drupala można wyposażyć w narzędzia przyspieszające jego działanie jak boost, memcache, autcache.

Wielojęzyczność

Brak wielojęzyczności strony, uniemożliwia rozwój firmy o nowych, zagranicznych klientów. Drupal posiada ogromny wachlarz możliwości w tej kwestii. Twoja strona w szybki sposób i bez wprowadzania większych zmian, może zostać rozbudowana w dowolnym języku.

Dlaczego Drupal CMS jest bezpieczny?

Ważnym elementem stanowiącym o sukcesie Twojej strony firmowej w internecie, jest jej bezpieczeństwo. Nad ochroną i stabilnością Drupala stoi specjalnie powołana do tej funkcji grupa drupal deweloperów, która nadzoruje kod Drupala pod kątem ewentualnych nieprawidłowości. Dodatkowo dzięki zalecie bycia rozwiązaniem open source, każdy entuzjasta tego systemu, może nadzorować kod i poprawność wykonywanych funkcji. 

To, że Drupal to bezpieczny CMS nie umknęło również Prezydentowi USA, władzom miasta Londyn czy rządowi Australii, których strony internetowe stworzone są właśnie przy użyciu tego systemu. Dla jasności jeśli m.in. strona Białego Domu, miasta Londyn jak i Australii jest oparta o drupala to kwestia bezpieczeństwa została właśnie podsumowana i wyjaśniona.

Dlaczego Drupal to nieograniczone możliwości?

Drupal jest potężnym i najbardziej rozbudowanym ze wszystkich CMS-ów, dzięki któremu mamy możliwość dostosowania praktycznie każdej opcji na stronie pod swoje potrzeby. Otrzymujemy więc narzędzie maksymalnie proste, intuicyjne, spersonalizowane i ułatwiające codzienną pracę.

Ponadto dużym atutem Drupala jest możliwość integracji z innymi zewnętrznymi systemami takimi jak:

  • Systemy magazynowe
  • CRM
  • Systemy płatności
  • Systemy księgowe
  • Inne strony internetowe

Dlaczego społeczność Drupala to wielka zaleta?

Ogromna zaletą Drupala jest jego społeczność, która dba o bezpieczeństwo, aktualizuje system, rozwija go o nowe moduły. Na drupal.org dostępne jest forum internetowe, na którym społeczność dzieli się swoimi problemami i rozwiązaniami, oraz jest dostęp do szeregu artykułów, od prostego zarządzania stroną po bardziej zaawansowane tematy programistyczne.

Dlaczego Drupal - Podsumowanie

Jak sam widzisz Drupal to narzędzie o nieograniczonych możliwościach, który potrafi zapewnić Ci wszystko co potrzebne jest do profesjonalnego funkcjonowania firmy w internecie - od ważnych funkcji takich jak bezpieczeństwo czy SEO, po integracje  z zewnętrznymi aplikacjami. 

Korzystając z Drupala, możesz stworzyć stronę, sklep i aplikację w jednym miejscu i zarządzać wszystkimi trzema rozwiązaniami z jednego miejsca. 

Potraktuj Drupala jako centrum dowodzenia Twojego biznesu, a on odwdzięczy się stabilnością, elastycznością i przyjaznym użytkowaniem

Jeśli znalazłeś tutaj przynajmniej 3 rzeczy, których oczekujesz, to CMS Drupal jest właśnie dla Ciebie.

Udostępnij

Może ci się spodobać również