Obsługa techniczna strony internetowej przez firmę zewnętrzną - dlaczego warto?

Obsługa techniczna strony internetowej

Jest wiele czynników związanych z marketingiem internetowym, które wpływają na sukces Twojej firmy. Jednym z nich jest sprawna i dobrze wyglądająca strona internetowa, której obsługa powinna byc prowadzona w sposób profesjonalny. W artykule poznasz korzyści, które płyną z zarządzania stroną przez firmę zewnętrzną.  

Dlaczego warto przenieść obsługę strony na firmę zewnętrzną?

Bardzo często wiele firm decyduje się na stworzenie strony internetowej, sklepu, aplikacji czy też bloga firmowego. Rozwiązania te mają różne możliwości, zależnie od celów firmy. Niestety bardzo często, wyżej wymienione rozwiązania, przestają być aktualizowane lub osoba obsługująca stronę robi to w zły sposób, co w sumie daje nam możliwość po pierwsze nieprawidłowego działania strony lub potencjalnych luk w bezpieczeństwie.

Czy moja strona wymaga obsługi/wsparcia przez profesjonalistów?

Jeżeli czytając wstęp, zdałeś sobie sprawę, że informacje w nim zawarte, chociaż w małym stopniu mogą dotyczyć Ciebie, to pamiętaj że każdy problem na stronie może powodować utratę potencjalnego klienta. Nie działający formularz kontaktowy, nie wyświetlające się podstrony, czy niemożliwość wyszukiwania na stronie może odrzucić od Ciebie klientów.

Zagrożenia

Twoi klienci się rozwijają, konkurencja i rynek również, warto żebyś i Ty to zrobił. Zaniedbanie strony, sklepu czy aplikacji często ma przykre konsekwencje, miedzy innymi, gdy Twój serwis nie jest na bieżąco aktualizowany, narażony jest na złamanie zabezpieczeń. Brak poprawnie dodawanych treści na stronę, skutkować będzie brakiem ruchu na niej, a co za tym idzie, pozycja takich nieużywanych stron spadnie w wynikach wyszukiwania. Jednak najgorszym skutkiem będzie brak potencjalnych klientów. Jeżeli nawet klient znajdzie w wyszukiwarce twoją firmę, to może mieć wiele obaw:

  • Czy firma w ogóle istnieje, jeżeli na jej stronie nic od dawna się nie dzieje?
  • Jak wywiązują się z obowiązków, jeżeli nie potrafią należycie zadbać o swoje zaplecze/wizerunek.

Jak sam widzisz coś z pozoru tak błahego, jak strona internetowa, może narazić Ciebie na niepotrzebne straty.

Korzyści płynące z obsługi przez firmę zewnętrzną

Doskonale wiesz jak ważny jest wizerunek, warto więc zadbać również o ten w internecie, by nie stwarzać sobie niepotrzebnych kłopotów, o których przeczytałeś powyżej. 

Jak zatem zewnętrzna firma może Ci pomóc i jakie korzyści za sobą niesie?

  • Stałe aktualizacje systemowe - Systematyczne aktualizacje systemu, zapewniają Twojej stronie bezpieczeństwo i prawidłowe jej działanie 
  • Praktyczność i cena - Twoja strona, prawdopodobnie nie wymaga codziennej aktualizacji i zarządzania nią, w związku z tym zbędny tu jest pracownik zatrudniony na etacie. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się firma zewnętrzna, która w profesjonalny sposób wykona niezbędne czynności, jeżeli zajdzie taka potrzeba, a Tobie pozwoli to na redukcję niepotrzebnych kosztów.
  • Spójność działań - Ty i Twoi pracownicy będą mogli lepiej skoncentrować się na swoich obowiązkach, nie rozpraszając swojej uwagi na inne sprawy, podniesie to efektywność usług wykonywanych przez Ciebie i Twoją firmę
  • Natychmiastowa reakcja - W razie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z działaniem strony, firma obsługująca jest w stanie w szybkim czasie, od momentu zgłoszenia, naprawić wszystkie awarie.
  • Rozwój - Dzięki profesjonalnemu doradztwu specjalistów, możesz otrzymać szereg rozwiązań, pomocnych w rozwoju twojej działalności.
  • Świeżość - nowe treści, zaktualizowany wygląd, nowoczesne funkcjonalności sprawią, że klienci będą z przyjemnością odwiedzać Twoją stronę internetową.

Formy obsługi strony internetowej i wsparcia technicznego

Współpraca z firmą zewnętrzną może opierać się na dwóch modelach. Pierwszy na zasadzie abonamentu w skład którego może wchodzić monitoring strony i jej rozwój w postaci pewnej puli godzin do wykorzystaniu w danym miesiącu i druga opcja czyli rozliczanie się od przepracowanej godziny.

Każda z form ma swoje zalety i wybór jednej powinien być dopasowany do własnych potrzeb.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, przeniesienie obsługi strony internetowej, sklepu czy aplikacji na firmę zewnętrzną niesie za sobą ogromne zalety. Nie musisz się martwić tym czy strona działa bo firma zewnętrzna nad tym czuwa, a ty możesz poświęcać swój czas na rozwój swojego biznesu.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą na obsługę?

Sprawdź naszą ofertę

Udostępnij
Oceń artykuł:
1.0
Ocena: 1 Liczba głosów: 1

Może ci się spodobać również