Hello! Drupal blog

Drupal Blog

Polski blog o Drupalu - Zaczynamy!

Początki zawsze są trudne, tak samo jak trudne jest napisanie pierwszego powitalnego posta na bloga. Mimo tego trzeba wziąć się w garść i napisać kilka zdań o tym po co jest ten blog, o czym będziemy pisać, a także dla kogo. Zapraszamy więc do lektury i częstego powrotu na łamy naszego Drupalowego bloga.

Dlaczego Drupal?

Pytanie dość banalne, ale warto na nie odpowiedzieć na samym początku. Drupal to narzędzie z którego korzystamy już od kilku lat i nigdy nas nie zawiódł. Pozwolił nam budować proste strony internetowe, ale także duże aplikacje, czy sklepy. Zakochaliśmy się w nim, pasjonujemy się nim, dlatego postanowiliśmy o nim pisać.

Dodać należy również fakt, że społeczność drupala w Polsce pod względem publikacji nowych treści o kropelce jest dość bierna przez co Drupal nie ma tak dużej popularności „medialnej” jak np.: Wordpress. Warto byłoby choć trochę doinformować ludzi o tak świetnym i elastycznym rozwiązaniu jakim jest nie wątpliwie Drupal. Jeśli będziemy szerzyć wiedzę o kropelce wtedy na pewno jego popularność będzie większa, a popyt na strony na Drupalu wzrosną.

Dlatego celem jaki stawiamy sobie przez prowadzenie bloga o Drupalu to edukować, edukować i jeszcze raz edukować, dla dobra społeczności Drupalowej jak i samych użytkowników.

O czym będziemy pisać?

Tematy jakie będziemy poruszać na naszym blogu o Drupalu będę na różnym poziomie zaawansowania w związku z czym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Postaramy się pokazywać drupala od strony administracyjnej jak i programistycznej. Będziemy opisywać dobre praktyki tworzenia w Drupalu, ale także będziemy opisywać moduły godne polecenia, czy rozwiązania często spotykanych problemów. Jednym z naszych pomysłów jest również stworzenie krótkiego cyklu tutoriali dotyczących administracją Drupalem, czy też podstaw programowania w Drupalu. Jeśli macie jakieś propozycję co moglibyśmy opisywać, zapraszamy do dyskusji.

Dla kogo jest ten blog?

Blog ten jest skierowany do ludzi na co dzień zajmujących się Drupalem od strony typowo technicznej, ale także dla osób, których jedynym zadaniem jest zarządzanie aplikacjami czy stronami opartymi o Drupala. Nie zapominamy również o osobach rozpoczynających swoją przygodę z Drupalem, oni również na naszym blogu znajdą coś ciekawego dla siebie.

Podsumowanie

Dotarliśmy do końca pierwszego, historycznego wpisu. Mamy nadzieję, że nasz blog dla wielu z was będzie skarbnicą wiedzy i że będziecie tu wpadać w każdej wolnej chwili. Dołożymy wszelkich starań by blog był często aktualizowany, a teksty zamieszczane na nim były merytoryczne. Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania bloga i życzymy ciekawej lektury.

Udostępnij
Oceń artykuł:
1.0
Ocena: 1 Liczba głosów: 1

Może ci się spodobać również