SEO dla drupala 8

Kategoria: 

Drupal to jeden z najszybciej rozwijających się CMS na świecie. Dzięki społeczności, która z roku na rok sie powiększa powstała najnowsza obecnie wersja Drupala 8.
Nowa wersja wprowadziła wiele zmian w stosunku do poprzedniej. Wiele modułów było w standardzie bez konieczności doinstalowywania wtyczek.
Drupal jeśli chodzi o SEO, stał zawsze na wysokim poziomie. Z poniższego tekstu dowiesz się o tym na co możesz liczyć w najnowszej wersji Kropelki

SEO Checklist

To jeden z istotniejszych elementów pod względem drupala 8, który warto znać. 

Ze względu na to, że google coraz częściej modyfikuje swoje algorytmy według, których ustalane są pozycje w wyszukiwarkach, a jest to około 500- 600 zmian rocznie, warto lepiej przyjrzeć się sprawie.
SEO checklist nie zrobi niczego za nas ale stworzy nam listę rzeczy, które musimy wykonać dla lepszej indeksacji.

Metatagi

Dopóki metatagi mają spory wpływ na pozycję w wyszukiwarce, dodatek Metatag do drupal 8 będzie jednym z istotniejszych jakie musisz znać i wdrożyć w swojej witrynie. Z jego pomocą wygenerujemy unikalny tytuł, meta opisy oraz słowa kluczowe dla każdej podstrony. Dzięki temu dodatkowi algorytmy google dowiedzą się konkretniejszych informacji o naszej stronie i tym samym sklasyfikują lepiej.  

Sitemap XML

Moduł, który w inteligentny sposób automatycznie generuje mapę strony internetowej. Dla robotów wyszukiwarek taka mapa jest istotna przy indeksacji naszej witryny. Za pomocą sitemap XML możemy również wskazać na strony naszej witryny, które chcemy by były brane pod uwagę jako ważniejsze i lepiej widoczne dla robotów wyszukiwarek.

Pathauto

Dodatek automatycznie generuje przyjazne dla robotów googla adresy url, które możemy dowolnie zmieniać.

Moduł ten wpływa głównie na seo, lecz również na przyjazne przemieszczanie się odwiedzających po naszej stronie. ematyczny url np. odzież/bluzy męskie/sportowe jest znacznie lepszą opcją dla użytkowników niż node32/543/223
 

Redirect

Moduł “przekierowania” jest przydatnym narzędziem podczas gdy przykładowo zaindeksowane już przez google linki przenieslismy w inne miejsce. W takim przypadku użytkownik zobaczy to co powinien. To co jest dobre dla użytkowników, dobrze jest też odbierane przez roboty Google. Moduł pozwala również na ręczne przekierowania.  
 

Yoast SEO

Moduł ułatwia nam nadzór nad np. odpowiednią liczbą wyrazów w meta znakach, ponadto sprawdzi nasze wpisy pod wieloma kątami istotnymi dla rankingu google. 

Warto pamiętać, że wymienione wyżej elementy są ważne by z sukcesem budować swoją pozycję w wyszukiwarkach ale nie można zapomnieć również o innych czynnikach wpływających na SEO jak szybkość, wersja responsywna strony, mocne linki oraz wartościowy content.  

Nowością względem wersji 7 w D8 jest system przyspieszający ładowania się zawartości stron. Omawiany Bigpipe z pewnością daje nowe możliwości w ilości treści na stronach i szybkości jej wyświetlania. Więcej o optymalizacji szybkości w Drupalu 8 - już wkrótce.
 

Podsumowanie

Pomimo bardzo dużego wpływu social media na promocję swojego biznesu w internecie, nadal podstawowym narzędziem dla znalezienia jakichkolwiek usług w internecie jest wyszukiwarka Google. dlatego jeśli chcemy by nas znaleziono musimy się pozycjonować. Nie jest to proces łatwy i szybki pod względem efektów ale z pewnością opłacalny. Wdrożenie wyżej wymienionych rozszerzeń w pewnością przyczyni się do wzrostu w rankingach google.