Strona internetowa dla szkolnictwa wyższego na CMS Drupal - czy warto?

Strona internetowa dla szkolnictwa wyższego

Drupal to rozbudowany i elastyczny system open source do łatwego zarządzania treścią na stronie internetowej, charakteryzujący się możliwością stworzenia zaawansowanych i bezpiecznych witryn internetowych zachowując przy tym wysoką wydajność.

Gdy web-deweloperzy dostrzegli zainteresowanie Drupalem w szkolnictwie, zaczęto prace nad tym, by polepszyć działanie Drupala dla tej konkretnej grupy użytkowników. System rozszerzony został o gotowe funkcjonalności oraz specjalne moduły wspomagające łatwość w użytkowaniu przez społeczność szkolną.

Przykładowy profil instalacyjny i zestaw modułów Drupal CMS dla szkolnictwa :

Strona na Drupalu dla szkoły wyższej - wymagania

Zastanówmy się przez chwile czym charakteryzuje się strona uniwersytetu lub innej uczelni wyższej, kim są jej użytkownicy i co będzie dla nich ważne. Strony te są bardzo rozbudowane(setki podstron), mieszczące mnóstwo danych oraz często i w dużych ilościach odwiedzane, integrowane z dużą ilością systemów zewnętrznych m.in. płatniczych, magazynujących dane, nierzadko również strony te są wielojęzyczne. Użytkownicy to w większości niecierpliwi uczniowie, chcący w jak najszybszym możliwym czasie uzyskać konkretne informacje, wykonać płatność, sprawdzić harmonogram zajęć lub po prostu skontaktować się z wybraną przez nich osobą.

Zalety CMS Drupal, które sprawnie wspomagają szkolnictwo:

 • Bezpieczeństwo które jest priorytetem w przypadku ogromnych społeczności i grup których dane gromadzone są na serwerach.

 • Wydajność podczas dużego ruchu i zaangażowania na stronie zagwarantowany jest maksymalny komfort poruszania się po niej.

 • Intuicyjny system zarządzania treścią - tak obszerna i złożona strona jak ta uniwersytecka potrzebuje dobrego systemu administrowania zawartością, którą w intuicyjny i bezproblemowy sposób będziesz zarządzać.   

 • Nowoczesność - dzięki swojej ogromnej deweloperskiej społeczności, CMS Drupal w szybkim tempie się rozwija, dzięki czemu cała strona zarówno wygląd jak i wybrane funkcjonalności zawsze są na najwyższym poziomie.

 • Nieograniczone możliwości w tworzeniu funkcjonalności, które uzyskujemy poprzez modułową budowę tego CMS.

 • Rozbudowany system wielojęzyczny, który jest niezbędny na stronach szkół wyższych dla sprawnego przekazywania informacji uczniom, którzy nie posługują się rodzimym językiem, a poszukują czegoś na naszej stronie internetowej.

 • Zintegrowany system płatniczy- Drupal ma możliwość rozszerzenia o  platformę sklepową Drupal Commerce, z której wykorzystać możemy m.in podpięcie do naszej strony systemu płatności.

 • Integracje z zewnętrznymi systemami typu:

  • CRM
  • Systemy księgowe
  • Social Media

Jakie szkoły wyższe na Drupalu?

Harvard UniversityYale UniversityUniversity of California to przykłady jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie, których strony stworzone są właśnie na CMS Drupal.

W Polsce jest to m.in:

Uniwersytet GdańskiPolitechnika PoznańskaUniwersytet Śląski w Katowicach

Sprawdź, jakie inne szkoły używają tego CMS-a - oto inne strony Drupal.

Drupal - najpopularniejszy CMS w szkolnictwie i edukacji

Według badań na 100 najlepszych szkół wyższych na świecie, aż 71 swoje strony ma oparte właśnie o Drupala

CMSy dla szkół wyższych

Drupal w szkolnictwie wyższym - Podsumowanie

Drupal to CMS, który bez wątpienia radzi sobie z wymaganiami stawianymi przed nim przez zaawansowane strony internetowe szkół wyższych. Dzięki swojej nieograniczonej możliwości rozwoju bez problemów przy użyciu Drupala postawimy system, który poradzi sobie z dużą ilością użytkowników, bezpieczeństwem czy integracją z innymi systemami.

Z pewnością największym dowodem na to jest długa i stale powiększająca się lista zaawansowanych witryn tworzonych przy jego użyciu.  

Udostępnij
Oceń artykuł:
1.0
Ocena: 1 Liczba głosów: 1

Może ci się spodobać również