Elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie

Wykorzystując CMS Drupal można stworzyć prostą stronę, która będzie wizytówką firmy, katalog produktów jak również duże serwisy, sklepy i aplikacje internetowe wspomagające biznes.

Czym jest CMS Drupal?

CMS Drupal jest nie tylko systemem zarządzania treścią, ale również narzędziem umożliwiającym budowanie najbardziej skomplikowanych aplikacji internetowych. Jego budowa oparta jest o strukturę modularną dzięki czemu na każdym etapie tworzenia lub zarządzania stroną możemy wprowadzać coraz to nowe funkcjonalności. Obecnie modułów do Drupala jest około 37 tysięcy-można je pobrać i za darmo wykorzystać na własnej stronie internetowej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że duża część modułów jest z sobą powiązana dzięki czemu przy użyciu kilku z nich można tworzyć najbardziej skomplikowane aplikacje internetowe.

Niech przemówią liczby: 37 tysięcy modułów, 2 tysiące szablonów graficznych gotowych do pobrania i zainstalowania za darmo na własnych stronach.

Jakiego typu aplikacje można budować stosując Drupala?

Drupala stosować można do różnych aplikacji internetowych. Stworzenie strony - wizytówki lub bloga nie powinno być wielkim wyzwaniem nawet dla amatora. Oczywiście oprócz prostych stron Drupal umożliwia stworzenie:

Przez aplikację dedykowaną mamy na myśli wszelkiego rodzaju:

  • intranety
  • extranety
  • agregatory treści
  • systemy rezerwacji
  • bazy wiedzy

i wiele innych aplikacji, które mogą posłużyć do usprawnienia własnego biznesu, zbudowania społeczności itd. Można je  integrować z aplikacjami zewnętrznymi takimi jak:  systemy płatności, systemy księgowe jak również z innymi stronami drupalowymi lub tymi napisanymi w innych technologiach.