FAQ

Co to jest CMS?

CMS (Content Management System) - System Zarządzania Treścią - jest to oprogramowanie pozwalające na łatwe tworzenie i edycję treści na stronach internetowych. Dzięki systemowi zarządzania treścią można łatwo edytować, kształtować i rozbudowywać stronę bez specjalistycznej wiedzy.

Czy CMS Drupal jest odpowiedni na stronę urzędu?

Przez swoją wydajność, skalowalność i wysoki stopień bezpieczeństwa Drupal jest systemem często wybieranym na strony urzędowe. Więcej o Drupalu na stronach urzędowych

Czy Drupal jest odpowiedni na stronę uczelni?

Drupal na stronach szkół, zwłaszcza uczelni wyższych, dominuje nad konkurencyjnymi CMS, dzięki swoim ogromnym możliwościom, wydajności podczas dużego ruchu, bezpieczeństwie, a także wielojęzyczności. Dowiedz się więcej o Drupalu w szkolnictwie.

 
Kto i jak rozwija Drupal CMS?

Z tytułu bycia oprogramowaniem Open Source, Drupal rozwijany jest przez wielotysięczną ilość programistów z całego świata.

Społeczność drupalowa rozwija moduły, cora oraz czuwa nad jego bezpieczeństwem.

Ponadto za pomocą strony internetowej Drupal.org udostępniane są wszelkie materiały do nauki systemu, dokumentacje i wiele innych cennych materiałów.

Czy do Drupala można podpiąć programy zewnętrzne?

Jedną z większych i zarazem wyróżniających go zalet  są właściwie nieograniczone możliwości integrowania z dowolnymi systemami zewnętrznymi i innymi stronami.

 
Jaki hosting pod Drupala?

Zależnie od ilości danych jakie pomieścić będą musiały serwery naszej strony, wybieramy taki który charakteryzuje się wydajnością i dobrym wsparciem. Za dobry hosting warto zapłacić trochę więcej. Niezależnie czy jest to Drupal czy inny CMS.

Gdzie sprawdza się Drupal CMS?

Drupala używają w większości średnie i duże firmy, placówki państwowe, uczelnie wyższe. Sprawdza się na stronach wymagających dużego bezpieczeństwa, szybkości działania oraz wielu zaawansowanych rozwiązań.

 
Czy Drupal poradzi sobie z dużym ruchem na stronie?

Jednym z głównych powodów dlaczego Drupal CMS wybierany jest zazwyczaj na większe i zaawansowane strony jest to, że radzi sobie z dużym ruchem na stronie zachowując przy tym stabilność i płynność poruszania się po witrynie. Świadczy o tym wiele stron charakteryzujących się dużą ilością odwiedzin i wdrożonych przy pomocy Drupala. Sprawdź najlepsze strony na Drupalu.

Co to jest aplikacja internetowa?

Aplikacja internetowa (zwana również aplikacją webową) jest to oprogramowanie oferujące konkretnego rodzaju usługi, z którego można korzystać przez Internet. Przykładem aplikacji webowej może być serwis poczty e-mail, sklep internetowy lub serwis społecznościowy. System CMS również jest aplikacją internetową.

Czy sam mogę zarządzać stroną internetową?

Tak, umożliwia to system zarządzania treścią (CMS). Dzięki niemu można samemu edytować i dodawać materiały na swoją stronę.

Co to jest strona mobilna?

Strona mobilna jest to specjalna wersja strony internetowej przygotowana dla urządzeń mobilnych (smartfon, tablet). Strony mobilne są przystosowane do mniejszych ekranów oraz oferują wygodną obsługę na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Ponadto pozwalają zaoszczędzić transfer danych, gdyż mają mniejszą objętość.

Czym jest strona responsywna?

Strona responsywna dostosowywuje sie do rozmiaru ekranu oraz typu urządzenia. Dzięki temu wygląda dobrze i jest wygodna w obsłudze zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet).

Dlaczego CMS Drupal to tak dobre rozwiązanie?

Drupal to jeden z najpopularniejszych systemów CMS na rynku. Oferuje wygodne zarządzanie treścią, posiada bardzo duże możliwości konfiguracji, a dzięki ogromnej liczbie dostępnych modułów można go dowolnie rozbudowywać o nowe komponenty.

Czy CMS Drupal jest bezpieczny?

Drupal jest używany przez ponad milion stron internetowych. Są to zarówno blogi, portale informacyjne, aplikacje edukacyjne, strony korporacyjne oraz rządowe. Dlatego też podlega rygorystycznym testom bezpieczeństwa zarówno przez społeczność Drupala jak i ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa.

Czy CMS Drupal jest przyjazny dla wyszukiwarek internetowych?

Każdą stronę lub sklep internetowy napisany w Drupalu można wyposażyć w mechanizmy wspomagające ją w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google, Bing lub Yahoo. Dobrze wykonana strona oparta o CMS Drupal posiada takie mechanizmy w standardzie, dzięki czemu może po starcie osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Czy prowadzicie szkolenia z obsługi systemu Drupal?

Realizację każdego projektu kończymy zawsze szkoleniem z obsługi systemu. Dodatkowo w okresie powdrożeniowym zapewniamy konsultacje z obsługi naszych systemów. Istnieje również możliwość szkoleń czysto technicznych z zarządzania lub rozbudowy systemów opartych o CMS Drupal.

Czy przy użyciu CMS Drupal można stworzyć sklep internetowy?

Oczywiście, że można. Korzystając z rozszerzenia Drupala o nazwie Drupal Commerce możemy stworzyć sklep internetowy wyposażony w wiele zaawansowanych funkcjonalności. Dodatkowo, jeśli nie potrzebujemy funkcji sprzedażowych możemy wykorzystać Drupal Commerce jako katalog produktów, czy też możemy go integrować z różnymi systemami zewnętrznymi, a także systemami płatności.

Czy zapewniacie wsparcie powdrożeniowe?

Tak, każdy nasz klient może skorzystać z takiej usługi. Formą rozliczeń może być roboczo godzina lub całościowa usługa.